Moje, ale možná i naše volební dilema

Včera jsem vydržel se sebezapřením sledovat prezidenskou superdebatu na Primě. Chvílemi mi bylo opravdu do pláče, zejména při komentářích války na Ukrajině a exkurzích do názorového spektra kandidátů, kdy některé odpovědi připomínaly schůzi celostátního výboru SSM, respektive KSČ🤮. O slibech nemožného pro kohokoli ani nemluvím.

Nemálo mě vyděsil i stěžejní bod programu ve smyslu až mě zvolíte, odvolám vládu – to má být budoucí prezident?☹️

Za mě je rozhodně vítězem včerejšího klání pan senátor Fischer. Obávám se, že přesto, že některé kandidáty znám osobně a u dalších jsem poctivě sledoval jejich anamnézu a názory, skončím asi stejně jako velká většina voličů v rozpačité volbě nejmenšího zla.

Jistě vím jen to, že nechci, aby se z hradu stala další divize Agrofertu a pokračoval nenápadný posun hradní politiky k pozdním 80. létům, která jsem zažil již takřka dospělý a na rozdíl od mnohých na ně nevzpomínám s nostalgií (snad jen, že mi bylo o 40 let méně 😊).


Marek Slabý

V komunální politice pracuji od roku 2002, kdy jsem byl poprvé zvolen zastupitelem za politické hnutí Tábor 2020. Nikdy jsem neměl potřebu měnit nějakým způsobem stranu nebo hnutí, za které jsem kandidoval, ani svoje postoje a názory.

Facebook