Marek Slabý

V komunální politice pracuji od roku 2002, kdy jsem byl poprvé zvolen zastupitelem za politické hnutí Tábor 2020. Nikdy jsem neměl potřebu měnit nějakým způsobem stranu nebo hnutí, za které jsem kandidoval, ani svoje postoje a názory. Nyní, po dvaceti letech práce v komunální politice chci zúročit svoje zkušenosti s krajskou i celostátní problematikou v oblasti zdravotnictví, krizového řízení a sociálních služeb. Krom legislativní práce je pro mě samozřejmě prioritou podpora našeho regionu a Jižních Čech.

Aktuality

Senátní obvod

176

obcí v okrese Tábor, Písek a Benešov

Senátní obvod č. 13 – Tábor je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen celým okresem Tábor, východní částí okresu Písek, ohraničenou na západě obcemi Žďár, Tálín, Paseky, Kluky, Dolní Novosedly, Záhoří, Vrcovice, Vojníkov, Vráž, Ostrovec, Smetanova Lhota, Čimelice, Nerestce a Mirovice, a jižní částí okresu Benešov, tvořenou obcemi Votice, Neustupov, Miličín, Mezno, Střezimíř, Jankov, Ratměřice a Zvěstov.

Podporujeme

V komunální politice pracuji od roku 2002, kdy jsem byl poprvé zvolen zastupitelem za politické hnutí Tábor 2020. Nikdy jsem neměl potřebu měnit nějakým způsobem stranu nebo hnutí, za které jsem kandidoval, ani svoje postoje a názory. Nyní, po dvaceti letech práce v komunální politice, bych chtěl zúročit svoje zkušenosti s krajskou i celostátní problematikou v oblasti zdravotnictví, krizového řízení a sociálních služeb. Pokud budu zvolen do senátu, chci slíbit, že budu prosazovat právní normy, které zaručují dodržování všech aspektů osobní svobody, svobody podnikání a právního státu. Jsem připraven dělat všechno pro to, aby se nám v táborském regionu dobře žilo, dalo se tu smysluplně podnikat, pracovat, měli jsme kam chodit k lékaři, do školky, do školy a v seniorském věku našli zařízení, kde se o nás dobře postarají.Chci udělat i všechno pro to, abychom v našem regionu měli kde a za co bydlet a měli si čím a za co v zimě zatopit.


Marek Slabý (* 10. března 1965 Tábor) je český lékař, ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb České republiky a člen zastupitelstva města Tábor.

Narodil se 10. března 1965 v Táboře. V letech 1979–1983 studoval na Gymnáziu Tábor, poté až do roku 1990 studoval na Fakultě dětského lékařství 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Následně získal postupně 4 atestace: 1. stupně Anesteziologie a resuscitace (1993), 2. stupně Anesteziologie a resuscitace (1997), urgentní medicína (1999) a veřejné zdravotnictví (2004).

Od roku 1990 pracoval na ARO v Okresní nemocnici Tábor, od roku 1993 působil na ZZS Tábor. V roce 1997 se stal vedoucím lékařem ARO v Táboře, v roce 2000 ředitelem ZZS Tábor. Od roku 2005 je ředitelem ZZS Jihočeského kraje.

V roce 2015 získal titul MBA na pražském institutu CEMI, v roce 2020 na pražské Academy of Health care Management titul LL.M.

Je členem dozorčí rady Správy lesů města Tábor. Jeho ženou je Dana Slabá, se kterou má dvě děti. Slabý je členem organizace Junák – český skaut.

Je a byl členem mnoha expertních/poradních lékařských skupin, od roku 2009 je prezidentem Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR. V letech 2006 až 2022 vyučoval na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity, od roku 2007 do roku 2021 působil v oboru Anesteziologie a resuscitace a urgentní medicína jako soudní znalec.

Obdržel mnoho pamětních medailí a ocenění, například medaili HZS ČR Za zásluhy o bezpečnost (2021) nebo Zlatý záchranářský kříž (2020).

Publikoval v časopisech Anesteziologie a neodkladná péče, Urgentní medicína, Tempus Medicorum, Zdravotnické noviny či třeba Medical tribune.

Politické působení

Od roku 2002 je zastupitelem města Tábor, a to jako nestraník za hnutí Tábor 2020. V letech 2008 až 2010 byl v radě města. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2022 kandiduje jako nestraník za hnutí Tábor 2020 a v rámci koalice SPOLU (tj. ODS, KDU-ČSL a TOP 09) v obvodu č. 13 – Tábor.

Marek Slabý