12. ročník soutěže automobilových veteránů o 106 Jihočeským krajem aneb 200 mil jihočeských

Milí přátelé! 🏁

Již tuto sobotu 20.dubna Vás srdečně zvu na již 12. ročník soutěže automobilových veteránů o 106 Jihočeským krajem aneb 200 mil jihočeských.

Závod bude odstartován na Žižkově náměstí v Táboře mezi 9 a 9:30 hodinou a můžete se těšit na 50 startujících posádek ve vozidlech vyrobených v letech 1950-1993.

Jedná se o orientační soutěž, při které musí posádky ujet minimálně 200 mil, tedy 320 km po určené trase. Příjezd do cíle, který je opět na Žižkově náměstí v Táboře, je mezi 16.00 -17.15 hodinou odpoledne. Motto letošního ročníku je „okolo tří Blaníků“

Trasa závodu vede z Tábora přes Borotín, Šebířov, Louňovice okolo Malého a Velkého Blaníku do Chýnova, do Černovic, okolo vrchu Blaník do Strmilova, Dačic, Slavonic a Novou Bystřici do Chlumu u Třeboně, Kardašovy Řečice, Dírné a přes Turovec a zpět na Žižkovo náměstí v Táboře.

Dobrovolné startovné bude odevzdáno ve prospěch domácího Hospice Jordán, stejně jako v loňském roce.

Na dopoledním startu uvidí diváci automobily Škoda z 60. – 70 let, vozy značky Renault, Mercedes, Austin, Matra, Ford, Volkswagen, Alfa Romeo, Fiat, BMW, Buick, Pontiac, VAZ, Trabant a další. Cíl závodu je na Žižkově náměstí v Táboře a soutěžní stroje zde budou vystaveny cca od 16.00 do 18 hodin.

Záštitu nad soutěží přijali a posádky odstartují spolu se mnou starosta Tábora Ing. Štěpán Pavlík a poslanec PČR Mgr. Pavel Klíma.


Marek Slabý

V komunální politice pracuji od roku 2002, kdy jsem byl poprvé zvolen zastupitelem za politické hnutí Tábor 2020. Nikdy jsem neměl potřebu měnit nějakým způsobem stranu nebo hnutí, za které jsem kandidoval, ani svoje postoje a názory.

Facebook